תכנית ביומימיקרי בבתי ספר !

תכנית ביומימיקרי – יזמות טכנולוגית בהשראת הטבע, פועלת זו השנה השביעית בשיתוף עמותת תעשיידע. התכנית פעלה השנה במעל 100 כיתות ד’-ו’ ברחבי הארץ מצפון ועד דרום!
התכנית מעודדת את התלמידים והתלמידות לפתח חשיבה טכנולוגית ויזמית לצורך חיבור בין פתרונות הטבע לאתגרים אנושיים. במהלך התכנית, התלמידים זוכים להיחשף לתחום היזמות ולפתח מוצר חדש בהשראת הטבע באמצעות למידה חווייתית, משמעותית ומסקרנת בשילוב הוראת מיומנויות של המאה ה-21.

אודות מפתחי התכנית: התכנית נכתבה ע”י ד”ר יעל הלפמן כהן, מומחית לביומימיקרי ומייסדת שותפה של ארגון הביומימיקרי הישראלי, בשיתוף עם צוות פיתוח ההדרכה בתעשיידע. שיתוף הפעולה של תעשיידע עם ארגון הביומימיקרי הניב עשייה משמעותית ומאות תכניות מוצלחות לאורך השנים!
התכנית מביאה בשורה חדשנית לכיתות. הטבע הוא מעבדת מחקר וגילוי מדהימה וביומימיקרי הוא פלטפורמה מצויינת לפיתוח חשיבה יזמית, המצאתית וטכנולוגית. התכנית קיימת גם במאגר תכניות גפ”ן של משרד החינוך.
והנה קישור לראיון על התחום בכאן 11. (לחצו על המילה קישור).

שותפים מהתעשייה:
לתכנית זו הצטרפו שותפים מהתעשייה הלוקחים חלק במימון וליווי התכניות באופן שוטף בשנים האחרונות, ביניהן:

  • חברת ‘עלבד’ שפועלת בבתי הספר במ.א שפיר. 
  • ‘חד אסף’ אשר מנציחה את אסף שני באמצעות הפעלת התכנית בכל רחבי הארץ. 
  • מ.א. שדות נגב מפעילה את התכנית בכל בתי הספר היסודיים זו השנה השנייה.
  • ויצו ישראל – תכנית ‘פנינים’ שפועלת במחוז צפון במגזר הדרוזי. 

בסיום השנה התקיים אירוע סיום ארצי אשר כלל תחרות והכרזה על 3 קבוצות מנצחות.  אירוע הסיום החגיגי התקיים בדליית אל-כרמל.

רוצה שבית הספר שלך יצטרף לתכנית ?

הרישום לתכנית מתבצע דרך מערכת גפן או אתר תעשיידע. מנהלי בתי ספר, מורים, ועדי הורים, נציגי עיריות ונציגי תעשיות המעוניינים לתמוך בתכנית, מוזמנים ליצור קשר. קישור לאתר תעשיידע יפתח מיד עם שליחת הטופס…..  נתראה !